Czym się zasłonić?

 Ciasna zabudowa miast nie sprzyja intymności. Osiedla skonstruowane są najczęściej tak, by zmieścić maksymalną ilość budynków mieszkalnych. Nie do końca idzshutterstock_181058888ie to w parze z komfortem mieszkania, a ściślej mówiąc współmieszkania. W przeciwieństwie do krajów skandynawskich gdzie w zwyczaju jest odwracać głowę kiedy przechodzi się koło cudzych okien, w Polsce niestety panuje odwrotna moda. Tendencje do wpatrywania się w cudze okna ( i to często bez złych intencji) istnieją i trudno z tym walczyć. Część osób stara się to ignorować i nie przejmować tym, jednak większość z nas może czuć się nieswojo – szczególnie kiedy mieszkamy na parterze lub pierwszym piętrze. Zatem czym zasłonić okno, aby było to komfortowe i estetyczne?

Rolety zewnętrzneshutterstock_528764506

Moim faworytem są rolety zewnętrzne. Dlaczego wybrałam akurat to rozwiązanie? Ponieważ zawiera szereg zalet, a funkcja zasłaniająca jest jedynie jedną z nich. Co zatem może nam więcej zaoferować roleta zewnętrzna od tradycyjnej zasłony? Otóż takie rolety pomagają nam także zaoszczędzić! Może to brzmi dziwnie, ale sprawdza się w praktyce. Rolety zewnętrzne, prze to że zostały wykonane z solidnego materiału, stanowią warstwę izolacyjną dla okien. Dzięki temu latem, kiedy na zewnątrz jest gorąco, roleta zapobiega przedostaniu się ukropu do wnętrza domu. Jak można się domyślić zimą roleta chroni wnętrze domu przed wychłodzeniem, a co za tym idzie zmniejsza koszty ogrzewania.

Jakie najlepsze?

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rolet zewnętrznych. Różnią się nie tylko cenom i jakością, ale i technicznymi niuansami mechanizmów. Warto zorientować się w bogatej ofercie firm zajmujących się sprzedażą i montażem rolet, np. http://www.salon.makra-met.com.pl/. Często wówczas można liczyć na bezpłatny pomiar i konsultację.

Komentarze

 1. Amelka says:

  I tak najprzyjemniejsze są zasłony, prawdziwe, tradycyjne, z dobrych materiałów robią najlepsze wrażenie!

  1. Carmen says:

   Niby powoli odchodzą do lamusa ale jednak gdzieś tam te zasłony jeszcze chodzą nam po głowach. Fajnie będą wyglądać jeśli salon będzie urządzony w odpowiednim stylu.


   http://disco-polo.info/

 2. Justyna says:

  Zasłony są super, ale trzeba je tak często prać, że mi się ich odechciewa 🙁

 3. Jula says:

  Mam u siebie rolety materiałowe i jestem z nich bardzo zadowolona. Dodam jeszcze, że mieszkam w bloku. Latem super dają radę.


  http://dentamed.lublin.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *