Alert w sprawie terapii logopedycznej

Alert w sprawie terapii logopedycznej

Wady wymowy nie ustępują samoistnie, dlatego w przypadku opóźnienia rozwoju mowy, niezbędna jest interwencja logopedy. Każdy przeoczony moment w rozwoju, który działa na niekorzyść rosnącej pociechy, odbije się na zdrowiu fizycznym i psychicznym dziecka w przyszłości. Rozwój człowieka jest spójnym procesem, w którym po kolei pojawiają się czynności związane z adaptacją, socjalizacją i budowaniem podstaw osobowości. Problemy komunikacyjne odbijają się na każdej sferze życia dziecka. Rodzicu, jeśli zauważasz, że Twoje dziecko ma choćby najdrobniejsze problemy z komunikacją, zgłoś się do logopedy. Taka wizyta niekoniecznie poprowadzi Was do działań terapeutycznych. W przypadku drobnego zaburzenia możecie otrzymać od specjalisty rady i ćwiczenia do wykonywania w domu z dzieckiem, które w zupełności wystarczą do wsparcia harmonijnego rozwoju Waszej pociechy.

Nie taki diabeł straszny, o ile działamy

Kiedy dzieci zachowują się w niedopasowany sposób do wieku – np. w 8 miesiącu życia nie wskazują palcem, czego potrzebują, nie potakują itp., praktycznie możemy mieć pewność, że za chwilę pojawi się kolejny problem w rozwoju. Jedno zaniedbanie, powoduje kolejne. Dlatego tak istotne jest, by przyglądać się zachowaniom naszych dzieci. Kolejne etapy rozwojowe, przebiegające prawidłowo, gwarantują nam zdobywanie oczekiwanych umiejętności. Jeśli więc reagujemy w odpowiednim momencie i aktywnie działamy na rzecz nadrobienia jakichkolwiek zaległości, to proces rozwojowy będzie przebiegał prawidłowo, a nasze dziecko nie będzie narażone na dodatkowy stres związany z niemożnością porozumienia się  z grupą. W przypadku drobnych zaburzeń wystarcza odpowiednia stymulacja.

W bardzo wielu sytuacjach wczesna interwencja w problemy rozwoju mowy ratuje dzieci przed poważnymi problemami z komunikacją w późniejszym życiu. Dlatego, jeśli pojawia się w Waszej głowie choćby najdrobniejszy alarm, że coś może być nie tak, nie czekajcie na cud. Reagujcie, zwróćcie się do logopedy i żyjcie spokojnie w przyszłości. Zgłoście się do miejsca przyjaznego dzieciom, np. zuczekkrakow.pl

Komentarze

 1. Michał says:

  Słodka fota:D

 2. Kasia says:

  Dobrze, że o tym piszecie, coraz więcej dzieciaczków ma problemy z prawidłowa mową…

 3. magda says:

  Ale ja też wiem, że rodzice są mocno przewrażliwieni i przesadzają z ilością dodatkowych zadań i badań dzieci… Co drugie w tym kraju to ma autyzm i aspergera, makabra…….

  1. Danuta says:

   To prawda, jest jakaś moda na bycie zbyt przeczulonym. Kiedyś dziecko biegało po podwórku i nikt nie myślał o chorobach. Teraz jest chyba moda na wyimaginowane choroby.


   http://ekosklepbio.pl/

 4. Doma says:

  Im wcześniej tym lepiej – to powiedzenie się zawsze sprawdza. W tej sytuacji jest tak samo. Im szybciej zaczniecie taką terapię tym lepiej dla Waszych dzieci.

 5. Magda says:

  W każdej szkole powinien być dobry logopeda. Niestety rzadko się zdarza, aby ten szkolny logopeda miał jakąkolwiek wiedzę.


  http://texpol.net.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *